Właściwości mydła marsylskiego

Współcześnie sporo uwagi poświęca się temu, aby wybierać przede wszystkim naturalne kosmetyki, takie jak mydło marsylskie. Im bardziej coś pochodzi z natury i jest wolne od substancji chemicznych, dodatków zapachowych czy pieniących, tym chętniej z tego korzystamy, tym bardziej, jeśli preferujemy ekologiczny tryb życia. Co więcej jednak, naturalne kosmetyki doskonale wpływają również na nasze zdrowie.

Choć nadal wiele osób decyduje się na inwestowanie przede wszystkim w kosmetyki znanych i dużych koncernów, to jednak coraz częściej analizowane są przez kupujących składy preparatów. To sprawia, że odrzuca się wiele kosmetyków sztucznych i chemicznych, nawet jeśli są tańsze, na rzecz droższych preparatów ekologicznych. Jednym z takich przykładów jest również niezrównane w swoich właściwościach mydło marsylskie.

Skąd się wzięło?

Pochodzenie mydła marsylskiego zawarte jest w jego nazwie – jest to mydło, które pierwszy raz przygotowane zostało we Francji, na jej południowym wybrzeżu, w Prowansji. Jego korzenie – zwłaszcza w zakresie oryginalnego przepisu – sięgają aż czasów Ludwika XIV. Obecnie wytwarzaniem mydła tego rodzaju zajmują się jedynie licencjonowane manufaktury w samej Prowansji, zaś proces wytwórstwa jest ściśle nadzorowany i przeprowadzany tak, aby ekologicznym cechom tego mydła nie można było nic zarzucić. Wykonywanie tego francuskiego specyfiku jest na tyle wyspecjalizowane, że tylko osoby, które zdobędą specjalne, rzemieślnicze zdolności mogą je przygotowywać.

Czym się wyróżnia?

Zdecydowaną zaletą mydła marsylskiego, która sprawia jednocześnie, że wiele osób chętnie po nie sięga, jest naturalna struktura. Mydło to w całości bazuje na naturalnych składnikach bez dodatków chemicznych, a jednocześnie nie zawiera żadnych tłuszczów pochodzących od zwierząt. Jest za to bogate w 72% w oleje roślinne, co często jest zawarte w formie specjalnego napisu na formie do wytwarzania mydła. Co więcej, mydło to nie jest testowane na zwierzętach, nie zawiera parabenów, jest neutralne dla skóry i ma właściwości bakteriobójcze. Może być stosowane również przez osoby z alergiami, bo uważane jest za hipoalergiczne.

Dla kogo?

Na dobrą sprawę mydło marsylskie może być stosowane bez przeszkód przez całą rodzinę. Z uwagi na swoje właściwości nie podrażnia nawet skóry noworodków i niemowląt, a do tego jest niezwykle wydajne. Trzeba jednak przyzwyczaić się do niego, bo podczas stosowania przyjmuje nieco inną strukturę niż klasyczne, silnie pieniące się mydło chemiczne. Można stosować je do pielęgnacji całego ciała, a także twarzy i miejsc intymnych.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.