Wskazania i przeciwwskazania do wykonania liposukcji

Prawie każdy z nas zmaga się z większym lub mniejszym problemem miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów lub blizn zanikowych. Pewnie spora część z Was, szczególnie płci pięknej próbowała rozwiązać go przy pomocą różnego rodzaju kremów, balsamów i maseczek, później z irytacją wyrzucając je do kosza, kiedy okazywało się, że nie działają. Jak zatem skutecznie pozbyć się cellulitu, rozstępów i fałdków tkanki tłuszczowej? Przy bardzo dużym przyroście tkanki tłuszczowej zazwyczaj stosuje się interwencję chirurgiczną, jednak jest to ostatnia deska ratunku obarczona najwyższym ryzykiem, do której w dodatku i tak trzeba najpierw odpowiednio schudnąć, aby być w ogóle dopuszczonym do operacji. Jeżeli natomiast chcemy uniknąć chirurgicznego ostrza noża, modelowanie sylwetki jest możliwe w sposób dużo bardziej bezpieczny, nieinwazyjny, mało bolesny i z dużo krótszą rekonwalescencją.

Wskazania

Efekt wymarzonej sylwetki bez użycia skalpela uzyskujemy dzięki zabiegowi liposukcji ultradźwiękowej, który polega na zastosowaniu strumienia fali ultradźwiękowej działającej bezpośrednio na komórki tłuszczowe, za pomocą której oddzielamy je od tkanek okalających, nie naruszając w żaden sposób pobliskich naczyń krwionośnych, nerwów ani tkanki łącznej. Technologia wykorzystywana przez nas we Wrocławiu przy zabiegu liposukcji ultradźwiękowej oddziałuje nie tylko na wewnętrzną tkankę tłuszczową, ale umożliwia również efektywne i intensywne ujędrnianie oraz wygładzenie skóry na zewnątrz. Jest to nieocenione, aby uniknąć problemu z obwisłą, rozciągniętą lub nadmiernie zmarszczoną skórą. Lipoliza ultradźwiękowa pobudza komórki do prawidłowego spalania tkanki tłuszczowej, dzięki czemu przyspiesza proces metabolizmu, oczyszcza krew i przyspiesza jej krążenie, rozbija wszelkie zwapnienia i przywraca prawidłową pracę naszego organizmu.

Przeciwwskazania

Przy zabiegach kawitacji ultradźwiękowej należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa typowych dla działania fal ultradźwiękowych. Zabiegu nie należy wykonywać w okresie ciąży, laktacji i menstruacji oraz przy wielu chorobach wewnętrznych jak np: chorobach nowotworowych przed upływem 5 lat od ich wyleczenia, niewydolności krążenia, zakrzepicy żylnej, miażdżycy, cukrzycy, chorobach wątroby, epilepsji oraz stwardnieniu rozsianym. Zabieg bezpośrednio oddziałuje na warstwę zewnętrzną skóry wobec czego musimy zadbać o to, aby nie była przerwana ciągłość naskórka, na skórze nie było żadnych zmian typu wysypki, rany lub blizny ani też aby nie występowały stany bakteryjne skóry i tkanek miękkich. Liposukcja ultradźwiękowa nie powinna być wykonana pacjentom z implantami metalowymi w okolicach zabiegowych, z rozrusznikami i zastawkami.

Podsumowując, jeżeli chcemy skutecznie, szybko, jak najmniej boleśnie i bezstresowo wyeliminować fałdki tłuszczu, cellulit, rozstępy, ślady po bliznach oraz przywrócić nasze komórki do prawidłowego spalania tkanki tłuszczowej liposukcja ultradźwiękowa jest z pewnością metodą godną polecenia i wrocławski salon Coco Time ma nam w tym zakresie wiele do zaoferowania. Konsekwencje nie będą tak drastyczne jak w przypadku lipolizy tradycyjnej, okres rekonwalescencji znacznie krótszy a zmiany będą obejmowały nie tylko wielkość tkanki tłuszczowej a sam przywrócony do prawidłowej pracy proces spalania materii.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.