Wygodne łóżko z materacem kluczem do dobrego snu

Wygodne łóżko to podstawa dobrego odpoczynku po pracy czy innych aktywnościach, jakie podejmujemy w ciągu dnia. Jest to bardzo istotne dla naszego organizmu i nie powinniśmy bagatelizować kwestii dobrania sobie odpowiedniego miejsca do spania. Jak zatem wybrać łóżko mądrze?

 

Dlaczego warto dbać o jakość snu?

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że sen jest dla nas bardzo ważny. To właśnie w tym czasie nasze ciało ma szansę zregenerować się, odbudować zszargane po treningu mięśnie, ukoić ból pleców, którego nabawiliśmy się przypadkiem, gdy coś dźwignęliśmy w pracy, a w końcu także wyciszyć i uspokoić umysł. Gdy dbamy o odpowiednią ilość i jakość snu, jesteśmy w stanie lepiej funkcjonować w ciągu dnia, mamy bardziej błyskotliwe pomysły, więcej energii i chęci do życia. Deficyt snu może być groźny nie tylko dla naszego samopoczucia, ale także i zdrowia – wystarczy zaledwie około 11 dni bez odpoczynku, aby człowiek umarł, w związku z czym nie jest to rzecz, którą możemy bagatelizować. Dobry sen jest nam potrzebny równie mocno, co woda i żywność.

 

Jak wybrać dobry materac?

Co zatem zrobić, aby nasz sen mógł zostać uznany za dobrej jakości? Pod względem fizycznym dobrze jest wypracować sobie jeden rytm dobowy, którego będziemy trzymać się każdego dnia: po prostu wstajemy i kładziemy się do łóżka mniej więcej o tej samej porze. Z kolei od strony technicznej musimy zadbać w wygodny i zgodny z naszą fizjologią materac, a także ramę na której go położymy. Gdy zaczniemy polować na materac najlepszy dla naszych potrzeb, szybko zauważymy specyficzne oznaczenia, które towarzyszą każdej marce i modelowi. Jest to nic innego, jak określenie stopnia twardości, który ma znaczenie dla naszej wygody:

– H1 oznacza materac miękki, dedykowany osobom ważącym nie więcej niż 60 kg;

– H2 jest średnio miękki, odpowiedni dla przedziału wagowego od 50 do 80 kg;

– H3 to materac średnio twardy, dla osób mieszczących się między 80 a 100 kg;

– H4 to najtwardszy rodzaj materacy, nadający się dla osób ważących więcej niż 100 kg.

Twardość materaca ma wpływ nie tylko na to, czy się wyśpimy, ale także na to, jak układa się nasze ciało podczas odpoczynku. Jeżeli dobrze wybierzemy materac, nie będziemy budzić się z bólem ramion czy miednicy, charakterystycznym dla spania na zbyt twardym podłożu.

Jak wybrać dobre łóżko?

Rama pod łóżko jest równie ważna, jak sam materac. Powinna być przede wszystkim stabilna, solidna i wzbudzająca zaufanie. Samo łóżko musi być też oczywiście odpowiednio duże, abyśmy mogli spokojnie się na nim wyciągnąć i nie wystawać poza obrys mebla. Dobrze jest wybierać ramy łóżek z naturalnych materiałów, jak różne rodzaje drewna – będą dobrze się prezentować i długo nam służyć.

Zapoznaj się z ofertą wygodnych i tanich łóżek na https://sklep.akord.net.pl/90-lozka

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.