Wyroby z dziczyzny idealne dla prawdziwych smakoszy

Parafraza starego polskiego przysłowia głosi, jesteś tym, czym jesz. Rzeczywiście, od tego, co dostarczamy naszemu organizmowi, czym go karmimy, zależy, jak będzie on funkcjonował. Ludzie chętnie wracają do natury, która oferuje bogactwo wartości odżywczych. Do łask wraca również dziczyzna. Oferują ją takie miejsca jak Leśniczówka, gdzie nawet najbardziej wymagający klienci znajdą produkty, które zaspokoją ich potrzeby zarówno smakowe, jak i odżywcze.

Dlaczego dziczyzna jest godna polecenia?

Mięso pochodzące od dziko żyjących zwierząt ma wyjątkowe walory smakowe i substancje odżywcze, których próżno szukać w mięsie zwierząt pochodzących z hodowli. Przede wszystkim nie posiada konserwantów, antybiotyków, czy innych chemicznych substancji, których używa się do tuczenia zwierząt hodowlanych. Bogactwo walorów pochodzi z samej natury, a tym samym obfituje w takie składniki odżywcze, witaminy oraz białko, a także żelazo. Ponieważ  posiada małą zawartość tłuszczu, idealnie nadaje się jako pożywienie dla osób, które dbają o dietę. Takie produkty, jak kiełbasa krakowska z dzika, pasztet z sarny, czy chorizo z dzika nie mają sobie równych.

O czym należy pamiętać jedząc chorizo i inne przysmaki?

Nie można zapominać, że znacznie ma miejsce, gdzie zaopatrujemy się w przysmaki z dzika i innych leśnych zwierząt. Musi być  ono sprawdzone  i godne polecenia, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że jest ono przebadane przez lekarza weterynarii. Jest to ważne, bo zdarza się, że zwierzęta leśne są nosicielami groźnych chorób. W tym wypadku również ma znaczenie, wprawdzie zakup przysmaków z dziczyzny nie musi zrujnować domowego budżetu, to jednak gdy jest ona zbyt niska, najprawdopodobniej świadczy o niskiej jakości lub wątpliwym pochodzeniu produktów.

W powszechnej opinii utarło się, że mięso z dzika, czy sarny jest twarde i żylaste, a jego przyrządzenie wymaga znajomości wielu tajników kuchni. Jest to stereotyp, który ma nie wiele z prawdą. Dobrej jakości dziczyzna jest chrupiąca i miękka, a do jej przyrządzania nie trzeba stosować kulinarnych trików.

Bogaty wybór wyrobów z dziczyzny znajdziesz w sklepie http://www.lesniczowka.net/, zapraszamy!

 

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.