Zalecenia św. Hildegardy dla przyszłych mam

Nie da się ukryć, że jedną z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych jest zaburzenie płodności. Da się to zauważyć, chociażby po ogromnej popularności In Vitro, czy też powszechnie stosowanych stymulacjach hormonalnych. Niestety bardzo często nawet cały sztab lekarzy i najnowsze zdobycia techniki na nic się zdają i staranie się o dziecko nie przynosi żadnego rezultatu.

 

Czynniki utrudniające zajście w ciąże

Jak się bowiem okazuje, często problemy z zajściem w ciążę mają swoje podłoże nie od strony medycznej, lecz duchowej i tej związanej z harmonią życia. Medycyna naturalna od dawien dawna uważa, że niepłodność swoje źródło ma w zaburzeniu homeostazy. Oznacza to, że ciąża może być niezwykle trudna do osiągnięcia w sytuacji, gdy ciało kobiety nasycone jest hormonami, pestycydami czy też innymi środkami chemicznymi. Dodatkowo stres, życie w biegu i zamęcie, a także ponad naturalny wysiłek powodują, że ciąża i poród odbierane są przez ciało jako zbyt duży wysiłek, czego efektem jest bronienie się przed nimi.

Z tego właśnie powodu kluczowe, przed rozpoczęciem starań o dziecko, jest zadbanie o własne ciało poprzez:

– usunięcie toksyn z organizmu — czas przed zajściem w ciąże jest najlepszym, a z pewnością ostatnim momentem na to, aby móc skutecznie i bezpiecznie oczyścić swój organizm. Okres ciąży i karmienia jest już do tego bardzo niewskazany,

– usunięcie martwych zębów i plomb amalgamatowych z jednoczesnym zastosowaniem koferdamu, ponieważ bardzo skutecznie zapobiega on wchłanianiu przez organizm toksycznych substancji,

– wyciszenie i relaks — oznacza to przede wszystkim zwolnienie tempa życia, mniej pracy, więcej snu i zdecydowanie mniej trosk.

 

Dolegliwości w czasie ciąży

Jak powszechnie wiadomo, ciąża to czas ogromnego stresu i wytężonej pracy dla organizmu. Nawet najlepsze wyciszenie i przygotowanie nie spowoduje pozbycia się wielu dolegliwości, które pojawią się w czasie ciąży. Na szczęście św. Hildegarda pozostawiła receptury, które pozwalają się z nimi uporać.

Do tych najpowszechniejszych dolegliwości zaliczyć można:

– nudności — na codzienne nudności poleca się stosowanie mieszanki z biedrzeńcem, do której zalicza się kmin rzymski, pieprz biały i ziele biedrzeńca,

– żylaki — najlepszym środkiem, który pomoże wzmocnić naczynia krwionośne, jest sok z ostropestu i oliwy,

– rozstępy — rozstępy, które są często plagą u kobiet w ciąży, da się łatwo załagodzić poprzez stosowanie maści fiołkowej.

Artykuł przygotowany przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół św. Hildegardy www.hildegarda.edu.pl

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.