Zastosowanie plomb z amalgamatów

Plomby amalgamatowe, czyli popularne “srebrne plomby” są w powszechnym użyciu od ponad stu lat. Coraz częściej są wypierane przez bardziej nowoczesne wypełnienia kompozytowe, jednak amalgamaty wciąż znajdują swoje zastosowanie ze względu na kilka niewątpliwych zalet. W naszym sklepie internetowym – sklep.marrodent.pl, znajdziesz najbezpieczniejsze i najwygodniejsze amalgamaty kapsułkowe, za pomocą których łatwo i bezproblemowo przygotujesz tego rodzaju wypełnienia. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich czegoś więcej, doczytaj ten artykuł do końca, a także wejdź na naszą stronę internetową.

Plusy (i minusy) amalgamatów

Plomby amalgamatowe wzbudzają nieco kontrowersji w związku z tym, że zawierają w swoim składzie rtęć. Należy jednak wiedzieć, rtęć – rtęci nierówna. W amalgamatach wykorzystywana jest rtęć elementarna, która jest o wiele jest mniej toksyczna niż rtęć nieorganiczna oraz metylortęć. Badania nie potwierdzają teorii, według której absorbcja amalgamatów powodowała przedostawanie się rtęci do organizmu. Innym ważnym minusem plomb amalgamatowych jest mniej estetyczny ich wygląd. Przez swoją metaliczną barwę, nie stosuje się ich do leczenia zębów przednich. Wypełnienia te wciąż są jednak powszechnie używane w ramach narodowej służby zdrowia, głównie ze względu na swoją niską cenę. Atrakcyjna cena amalgamatów to jednak nie jedyny ich plus. Plomby te są wyjątkowo twarde i wytrzymałe. Ich odporność na uszkodzenia jest jednym z powodów, dla których wielu dorosłych posiada w swoich zębach charakterystyczne srebrne plomby, gdyż nie wykruszyły się one od czasów dzieciństwa. Właśnie ten bowiem rodzaj wypełnień, był najczęściej wykorzystywany w Polsce przez długie, długie lata – wypełnienia te zamówisz na: https://sklep.marrodent.pl/stomatologia/materialy-wypelnieniowe/amalgamaty.html

Czy plomby amalgamatowe są bezpieczne?

W tym temacie wciąż toczą się spory, jednak badania wskazują raczej na fakt, iż wypełnienia amalgamatowe są jak najbardziej bezpieczne dla zdrowia. Według badaczy, różnica w poziomie rtęci w organizmach pacjentów, którzy takie plomby posiadają i tymi, którzy takich wypełnień nie mają, jest niewielka i nie przekracza ona żadnych norm. Warto wspomnieć w tym miejscu o tym, że w Polsce można używać tylko bezpiecznych plomb amalgamatowych, wolnych od fazy gamma 2. Plomby tego rodzaju nie powodują uwalniania rtęci do organizmu.

Profesjonalne zaopatrzenie Twojego gabinetu

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem wygodnych i bezpiecznych amalgamatów, koniecznie odwiedź naszą stronę internetową: sklep.marrodent.pl.
Zachęcamy oczywiście również do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. Ze swojej strony oferujemy bezpieczne zakupy, wygodną i elastyczną formę płatności oraz szybką realizację zamówienia. Złóż pierwsze zamówienie, a przekonasz się, że chętnie do nas wrócisz.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.