Zatrważające liczby urazów

Niebezpieczeństwo  urazów jest znacznie bardziej niebezpieczne niż mogłoby się to wydawać na co dzień. WHO kilka lat temu ogłosiła, że na całym świecie aż 75 milionów osób doznaje poważnych urazów każdego roku. W pierwszej kolejności urazów doznaje się w czasie pracy, uwzględnione zostały również wypadki samochodowe i komunikacyjne oraz wypadki, które zdarzają się w domu. Ta liczba każdemu powinna uświadamiać, jak poważne niebezpieczeństwo niosą za sobą takie wypadki, zwłaszcza, że śmierć w czasie wypadku oraz uszczerbku na zdrowiu doświadcza aż 23 procent ludzi doświadczających ich. Urazy są również najbardziej kosztownym elementem systemów zdrowotnych na całym świecie. Każdy wypadek wymaga odpowiedniego leczenia oraz w większości wypadków również rehabilitacji, która może być długa, bolesna i w większości wypadków kosztowna. W każdym większym mieście w Polsce znajdują się gabinety rehabilitacyjne, w których można przeprowadzić cały proces rehabilitacji. Rehabilitacja warszawa to oczywiście największa ilość zarówno wspomnianych gabinetów, jak również wybitni specjaliści. Każde z tych miejsc oferuje pomoc zarówno ludziom po wypadkach komunikacyjnych, dzieciom z urazami układu kostnego, sportowcom itp. Doświadczeni specjaliści są w stanie pomóc każdemu, nawet w bardzo poważnych i skomplikowanych przypadkach. Dlatego też gabinety są bardzo często oblane przez pacjentów z całej Polski, ale nikomu nie odmawia się pomocy. Ilość wypadków i urazów jest zastraszająca, uważa się, że biorąc pod uwagę naukę znaną epidemiologią, to liczby dotyczące urazów nazwane zostałyby pandemią. W świetle takich stwierdzeń, nie należy liczyć na łut szczęścia, ale liczyć się z tym, że każdy może paść ofiarą wypadku lub urazu, który pomijając kwestię śmiertelności, może mieć bardzo poważne konsekwencje w przyszłości.

Poważny problem

Dla wielu ortopeda kojarzy się z gimnastyką korekcyjną oraz schorzeniami dotyczącymi układu kostnego wśród dzieci. Prawda jest jednak taka, że wiele takich schorzeń dotyczy również dorosłych. Obecne czasy nie wymagają od nas zbyt wiele ruchu. Wiele zawodów polega na pracy siedzącej, ruch nie jest propagowany jako jedna z możliwości zachowania zdrowia a dieta naprawdę pozostawia wiele do życzenia. Wciąż przekonanie o tym, że ruch jest dla zdrowia niezbędny jest znacznie mniej popularne niż na przykład suplementy diety. Dlatego też coraz większa część populacji narzeka na problemy z układem kostnym, często nie zdając sobie sprawy z wagi problemu. Niezależnie od wieku, przebytych chorób i urazów. Oczywiście odmiennym przypadkiem są urazy mechaniczne po przebytych przypadkach, które wymagają odpowiedniego leczenia oraz rehabilitacji. Dużym problemem jest również to, że ludzie często bagatelizują schorzenia dotyczące układu kostnego, uznając, że są one tylko chwilowymi problemami, które nie wymagają porady specjalisty. Należy pamiętać o tym, że przy każdym bólu, który kumuluje się w obrębie kładu kostnego, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który wyda skierowanie do ortopedy. To jest jedyna droga do tego, aby uniknąć poważnych schorzeń.  W stolicy ortopeda warszawa posiada wiele gabinetów w których również prywatnie można zasięgnąć opinii na temat kondycji swojego układu kostnego, co może zapobiec problemom w przyszłości. Warto mieć świadomość, że powiedzenie mówiące o tym, zdrowie jest najważniejsze, nie jest tylko wyświechtanym frazesem, ale faktem. Często uwaga poświęcona swojemu zdrowiu może zapobiec wielu nerwowym sytuacjom, kosztom oraz długoletniemu leczeniu. A czas poświęcony na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty w prywatnym gabinecie będzie czasem zainwestowanym w swoje zdrowie.

https://cept7.blogspot.com/

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.