Znaczenie i przebieg rozgrzewki, czyli jak zminimalizować ryzyko kontuzji

Treningi i zdrowy tryb życia, to wartości, które wyznaje dzisiaj coraz więcej osób, często może się jednak zdarzyć, że początkujący popełniają błędy, przez które mogą nabawić się kontuzji. Najważniejszym o czym należy pamiętać, by uniknąć takich sytuacji, jest odpowiednia rozgrzewka – jak powinna wyglądać?

Dlaczego rozgrzewka jest tak ważna?

O tym, że bez porządnej rozgrzewki nie możemy liczyć na efektywny trening, powie Wam każdy trener personalny, dlaczego? Rozgrzewka to w pierwszej kolejności przygotowanie mięśni, stawów i organizmu do zwiększonej aktywności fizycznej. Dzięki rozluźnieniu ciała zmniejszymy ryzyko kontuzji czy przeciążenia, a przyspieszenie tętna i krążenia krwi pomoże wejść w trening na wyższych obrotach.

Jak prawidłowo wykonać rozgrzewkę

Pierwszym elementem będzie oczywiście czas – rozgrzewka powinna trwać od 10 do 15 minut i być dostosowana do założeń następującego po niej treningu. Ważne by pamiętać o kolejności wykonywania ćwiczeń w schemacie z góry na dół. Rozpoczynamy więc od głowy, przechodzimy do ramion, bioder, aż do stawów skokowych. Wraz z nabieraniem doświadczenia, do elementów rozgrzewki można dokładać niewielkie obciążenia, takie jak hantle czy sztangi. Bardzo ważne jest też, by pamiętać o rozciąganiu, które przygotuje mięśnie do wzmożonego wysiłku. Trzeba pamiętać, że pominięcie rozgrzewki drastycznie zwiększa ryzyko kontuzji, która może wyeliminować cię z treningu nawet na kilka tygodni.

Chcesz wiedzieć więcej? Kurs na trenera personalnego Katowice

Rozgrzewka, to tylko jeden z etapów treningowych, jeżeli jednak chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat układania treningów, diet czy optymalizacji wysiłku na siłowni, kurs na trenera personalnego Katowice, to dla Ciebie idealne rozwiązanie. Zaspokoisz swoją ciekawość, a po jego odbyciu będziesz miał kwalifikacje do pracy jako trener personalny.

 

Zadzwoń:
+71 712 77 12

Odwiedź stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs na trenera personalnego Katowice

Dojazd:

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.