Żylaki – problem współczesnych ludzi

W dawnych czasach wystąpienie żylaków wiązało się ze skomplikowaną operacją. Wszystko uległo zmianie i z problemem można zmagać się bez konieczności stosowania skalpela. Pończochy przeciwżylakowe, odpowiednie maści, masaże i inne metody powinny okazać się wystarczające.

 

Żylaki – powszechny problem wśród kobiet oraz mężczyzn

 

Warto zdawać sobie sprawę, że z żylakami musi żyć nawet co czwarty dorosły Polak. To problem, który wpływa na jakość życia oraz pewność siebie, a kiedy zostanie zignorowany może przynieść wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia człowieka. Nabawić się ich można przede wszystkim w tracie siedzącej oraz stojącej pracy, po kolejnych ciążach i w trakcie regularnego przybierania na wadze. Za inne przyczyny sprzyjające powstawaniu żylaków wymienia się terapię przy pomocy hormonów oraz zbyt częste odwiedzanie sauny i solarium. Zmiany pojawiają się jako efekt niewydolności żylnej. W najgorszych przypadkach po jakimś czasie występują rany, które nie chcą się zagoić oraz owrzodzenia. Pończochy przeciwżylakowe to tylko jedno z rozwiązań, które jest w stanie zmierzyć się z tym problemem.

 

W jaki sposób można rozpoznać zbliżające się żylaki?

 

Jeszcze zanim na nogach pojawią się szpecące zmiany można czuć w nogach ciężkość. Uczucie to pojawia się głównie wieczorami, albo towarzyszy przez cały dzień i w późniejszych godzinach staje się bardziej intensywne. W dalszej kolejności można zmagać się z bólami zlokalizowanymi w kostkach oraz bólami wewnątrz łydek. Dochodzą do tego skurcze łydek, które występują przede wszystkim w nocy. Kiedy wymienione znaki zostaną zignorowane, następnie można zauważyć pajączki naczyniowe, które widać na nogach, a kolejnym krokiem są już tylko żylaki. Warto zdawać sobie sprawę, że im szybciej podejmie się właściwe kroki tym mniej intensywne będzie leczenie oraz zmaganie się z żylakami. W takich przypadkach pończochy przeciwżylakowe, odpowiednie maści oraz masaże okażą się wystarczające i widmo operacji odejdzie w zapomnienie.

 

Jak powstają żylaki oraz jak można je leczyć?

 

Żylaki dotykają człowieka w sytuacji cofania się krwi znajdującej się w naczyniach żylnych. Sytuacja ta ma miejsce jako efekt uszkodzenia zastawek, które powinny przepuszczać wyłącznie w jedną stronę. Kiedy mamy do czynienia z niezdolnymi zastawkami przepływ odbywa się w dwóch kierunkach. Krew, która powinna się przemieszczać zalega w żyłach, które są oddalone od serca na znaczną odległość oraz następuje rozciąganie ścian.

Odpowiednie postępowanie w momencie pojawienia się żylaków jest najważniejsze. Diagnostyka odbywa się przy pomocy badania USG żył, które sprawia, że poznajemy w którym miejscu nastąpiło uszkodzenie zastawek. Z problemem można zmagać się w różne sposoby. W początkowej fazie stosuje się maści, masaże oraz pończochy przeciwżylakowe. W późniejszym czasie konieczne jest zastosowanie laserów oraz innych zabiegów. Ostatecznością jest operacyjne poprawienie zastawek oraz usunięcie żylaków.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.