Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem

Z nietrzymaniem moczu mają problem przede wszystkim kobiety w średnim i starszym wieku. Czynnikiem wywołującym to schorzenie zazwyczaj jest menopauza, natomiast u mężczyzn nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem prostaty lub zwieracza.

Istnieją trzy główne przyczyny nietrzymania moczu. Pierwsza związana jest z podejmowaniem jakiegoś wysiłku. Może być to nawet kichnięcie, mocny kaszel, a także podnoszenie cięższego przedmiotu. Osłabione mięśnie dna miednicy nie są w stanie utrzymać moczu zalegającego w pęcherzu.

Nietrzymanie moczu może być skutkiem wzmożonego parcia na cewkę, skutkującego natychmiastowym przymusem opróżnienia pęcherza. Tutaj winne są nieprawidłowo działające mięśnie pęcherza, przyczyniające się do zbyt wczesnego skurczu pęcherza.

Kolejny aktywatorem powodującym nietrzymanie moczu, jest przepełniony, rozciągnięty pęcherza. Powstaje przeszkoda blokująca oddawanie moczu (np. zagięcie cewki moczowej czy problemy z prostatą).

Problem z oddawaniem moczu może być także skutkiem nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu nerwowego. Wielokrotnie przyczyną jest zapalenie pęcherza, a także przyjmowania niektórych leków. W tych dwu ostatnich przypadkach jest to schorzenie szybko przemijające.

Jeśli nietrzymanie moczu stało się Twoim problemem, to musisz wiedzieć, że szybsza reakcja i zasięgnięcie porady lekarza, znacznie usprawnia proces leczenia. Oczywiście można wcześniej zapobiegać powstaniu tego kłopotliwego schorzenia, dbając o zdrowy tryb życia. Liczą się codzienne, nawet krótkie spacery, dieta bogata w warzywa i owoce oraz brak używek. Palenie papierosów pośrednio wpływa na późniejsze problemy z moczem, ponieważ pod wpływem nikotyny w naczyniach krwionośnych może zostać uszkodzony śródbłonek, co prowadzi często do problemów z ukrwieniem narządów wewnętrznych. Nie zapominaj o ważnych ćwiczeniach mięśni dna miednicy oraz kontrolowaniu pęcherza.

Możesz także wspierać się lekami bez recepty, w celu zapobiegnięcia problemowi nietrzymania moczu. Pomocne są preparaty bogate w naturalne składniki, np. wyciągi z roślin (np. z soi, mniszka lekarskiego, pokrzywy czy pestek dyni). Ważne są także występujące w nich mikro i makroskładniki oraz witaminy np. C, B 12 czy D) wzmacniające m.in. układ odpornościowy i układ nerwowy Preparaty te mają często działanie moczopędne, co powoduje, że mocz jest częściej wydalany, a przez to mniej popuszczany. Dzięki nim układ moczowy zostaje wzmocniony, a mięśnie dróg moczowych ulegają wzrostowi.

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.