Do czego służy wenflon?

Wenflon zamiennie nazywany kaniulą dożylną jest niezbędnym narzędziem do wykonywania większości zabiegów medycznych. Umożliwia on podawanie lekarstw oraz kroplówki drogą dożylną bez konieczności wykonywania dodatkowych wkłuć.

Wenflon może być umieszczony w żyłach obwodowych lub centralnych. Umożliwia podanie pacjentowi lekarstw, antybiotyków lub kroplówek bez konieczności wykonywania wielokrotnych wkłuć. Jest również wykorzystywany w trakcie transfuzji krwi. To wyjątkowo komfortowe rozwiązanie dla osób, których żyły są niewidoczne lub wykazują zwiększone tendencje do pękania. Wenflon służy również do żywienia pozajelitowego. Jest również zakładany przed wykonaniem badań typu obrazowego takich jak: rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa w przypadku, kiedy jest wymagane podanie kontrastu. Wenflon wykorzystuje się w szpitalach bądź placówkach medycznych. Może być z powodzeniem stosowany także w opiece domowej. Stosowanie wenflonu jest również zalecane dla osób, u których często jest pobierana krew. Kaniula jest najczęściej zakładana w okolicach zgięcia łokcia. W przypadku konieczności dłuższego leczenia zaleca się wymianę wenflonu maksymalnie po 72 godzinach stosowania. Obecnie produkowane są różnego rodzaju wenflony. Ich wybór jest uzależniony od wielu czynników. Kluczowe są takie uwarunkowania jak: dostępność żył, stan pacjenta oraz czas jego hospitalizacji. Wenflon jest oznaczany przy użyciu różnych kolorów. Służy to łatwiejszemu rozpoznaniu rozmiaru i średnicy. Na przykład, gdy pacjent wymaga podania większej ilości elektrolitów czy płynów konieczne jest zastosowanie dłuższej igły, która umożliwia łatwiejszy i większy przepływ krwi. Niektóre wenflony są wyposażone w port iniekcyjny, który służy do wlewów dożylnych. Kaniule dożylne są niezbędnikiem i poprawiają jakość życia pacjenta w trakcie hospitalizacji lub kuracji domowej. Igły obecne w wenflonie są całkowicie bezpieczne. Są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest w pełni sterylna oraz odporna na uszkodzenia.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.