O tym, że skóra na twarzy jest dość specyficzna i bardzo wrażliwa, wie każda kobieta. Każda ma też swój własny sposób na oczyszczanie twarzy – zarówno z makijażu, jak i z naturalnych zanieczyszczeń osiadłych na cerze w ciągu dnia. W internecie spotkać można mnóstwo porad dotyczących tego, jak stosować kosmetyki do mycia twarzy, ale wiele z nich napisano albo niefachowo, albo bez użycia odrobiny wyobraźni.
Bo co sądzić na przykład o poradzie, w myśl której kobieta powinna zmywać makijaż zaraz po przyjściu z pracy do domu? Uzasadnienie jest słuszne: im dłużej skóra odpocznie od chemii, tym lepiej. Autorzy takich porad chyba nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że kobieta używa makijażu nie tylko po to, by się dobrze prezentować w pracy, a koniec „godzin” to jeszcze nie koniec dnia. W domu też wypada dobrze wyglądać. Owszem, kobieta może być singielką, mieszkać samotnie i nie zapraszać gości, ale nawet wtedy zdarza się, że ktoś zapuka do drzwi. Czy na pewno będzie mu się chciała pokazywać bez makijażu?
Żele do twarzy zastępują wodę z mydłem. Warto ich używać, ponieważ mydło na ogół wysusza i ściąga skórę, jednak żele do mycia twarzy to nie wszystko: po ich zastosowaniu trzeba przemyć cerę tonikiem. Jego rolą jest przywrócenie skórze jej naturalnego odczynu pH.
Podobnie działają pianki do mycia twarzy. Czyszczą niezwykle skutecznie i są bardzo delikatne. Pianki do twarzy polecane są szczególnie posiadaczom skóry suchej, ponieważ mają z reguły właściwości nawilżające. Pianka do mycia twarzy powinna być nakładana na skórę wilgotną. Trzeba dać jej chwilę (co najmniej minutę) na działanie i dopiero potem zmyć. Dobra pianka do twarzy może zawierać składniki normalizujące pracę gruczołów łojowych. Rozmaite pianki można kupićw internetowym sklepie Kontigo – https://kontigo.com.pl/twarz/oczyszczanie-i-demakijaz/pianki-i-zele-do-twarzy.html.
Żel do mycia twarzy może być wzbogacony o składniki antybakteryjne (skóra trądzikowa) albo witaminy i olejki służące do nawilżania oraz odświeżania cery. Podobnie pianka – można ją starannie dobrać do własnej cery. Nie ma przy tym reguły mówiącej, że najlepszy produkt to ten, który najwięcej kosztuje. Czasem już za pierwszym razem można trafić na żel do twarzy, który nie drenuje kieszeni, za to oczyszcza należycie skórę i nie wywołuje żadnych podrażnień, a może nawet pielęgnuje.
Jeśli środek do mycia twarzy ma konsystencję kremu, należy go w skórę wmasowywać – tylko wtedy dotrze do każdego zagłębienia, zajrzy w każdy por i wszystko dokładnie oczyści. Kto używa chusteczek czyszczących, powinien pamiętać, że mogą one rozcierać brud zamiast go usuwać, dlatego po użyciu chusteczki trzeba spłukać twarz wodą albo przemyć odpowiednią substancją.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
- Jak zatrzymać wypadanie włosów po ciąży? Skuteczne suplementy dla mam karmiących - 26 września 2024
- Pielęgnacja Skóry Po Zabiegach Kosmetycznych - 10 października 2023
- Nauka angielskiego dla dzieci we Wrocławiu – klucz do rozwoju i sukcesu - 15 września 2023