Jak radzić sobie z alergią?

Najgorszy okres dla alergików przypada na wiosnę i lato. Z roku na rok powiększa się liczba chorujących na alergię. Jakie są sposoby na skuteczną walkę z alergią?

Skąd alergia i jakie są jej objawy?

W większości wypadków, alergia spowodowana jest przez pyłki traw, drzew, kurz czy sierść zwierząt. Wiosną podczas kwitnięcia drzew, pojawiają się małe kwiaty, których pręciki odpowiadają za wydzielanie i unoszenie w powietrzu pyłków. Pierwszymi objawami jakie mogą pojawić się u alergików są katar i kaszel. Często też dochodzi do zapalenia spojówek oraz wysokiej gorączki. W niektórych przypadkach może wystąpić silny ból brzucha, biegunka, a nawet alergia pokarmowa.

Kilka sposobów na alergię

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by skutecznie radzić sobie z alergią. Osoby chore powinny przede wszystkim śledzić kalendarz pyleń roślin podawany w mediach i w internecie. W trakcie wysokiego stężenia pyłków, nie należy zbytnio wychodzić z domu, a tym bardziej przebywać w lasach. Dla alergików trudne chwile pojawiają się w czasie deszczu, bowiem z pierwszymi kroplami, drobinki spłukiwane są z drzew na ziemię. Alergicy mogą zminimalizować skutki alergii za pomocą leków antyhistaminowych. Ważne jest także zaopatrzenie w preparat, który w składzie zawiera sól fizjologiczną. Płukanie takim preparatem nosa pozwoli na oczyszczenie śluzówki czy spojówek oczu. W okresie pylenia drzew, alergeny wraz z pyłkami przedostają się do domu przez okna i w postaci kurzu osadzane są na meblach, zasłonach czy dywanach.

Oczyszczanie powietrza

Niezwykle przydatnym urządzeniem w domu każdego alergika jest oczyszczacz powietrza. Model Sharp KC-D50EUW jest nie tylko oczyszczaczem powietrza ale również nawilżaczem, pełni dwie istotne funkcje. Dzięki zastosowaniu technologii Plasmacluster, urządzenie pozwala na redukcję zarodników grzybów, wirusów, bakterii oraz alergenów. Sharp KC-D50EUW posiada pięciostopniowy system filtracji powietrza. Wstępny filtr powstrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść, kurz czy okruchy. Filtr węglowy z kolei usuwa lotne związki z powietrza. Zanieczyszczenia mechaniczne zatrzymywane są przez filtr HEPA. Dodatkowo występuje tutaj jonizator oraz filtr nawilżacza. Zupełną nowością jest funkcja Advanced Auto, która pozwala na skuteczną walkę ze smogiem i alergenami.

Oczyszczacz powietrza KC-D50EUW

Fotografia: Oczyszczacz KC D50EUW

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.