Kamienie naturalne – lecznicze właściwości minerałów

Kamienie naturalne najczęściej kojarzymy z wyrobami jubilerskimi. Mało kto wie, że kamieniom naturalnym przypisywane są zdolności lecznicze, warto więc poznać ich właściwości i zakupić wybrany minerał, który nie tylko będzie pięknie się prezentował ale również może być pomocny w naszych dolegliwościach.

Właściwości lecznicze kamieni naturalnych

Kamieniom naturalnym, jako minerałom przypisuje się pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Przykładowo nasz rodzimy bursztyn ma wpływać zbawiennie na wygląd naszej skóry. Pobudza krążenie i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Z tego względu dodaje się sproszkowany pył bursztynów do kremów oraz szamponów, w celu odbudowy włosów i skóry. Ponadto bursztyn ma również silne właściwości energetyczne, warto więc zaopatrzyć się w nasz rodzimy minerał i zakupić dla siebie elegancką zawieszkę z bursztynem. Inny kamień naturalny topaz charakteryzujący się przepiękną błękitną barwą ma przeciwdziałać stanom depresyjnym oraz bólom głowy. Sprzyja długowieczności i ma czynić człowieka urodziwym. Z kolei szafir ucisza skołatane nerwy, gasi gorączkę i jest podobno najskuteczniejszym lekarstwem przeciw truciźnie. To talizman mędrców i zakochanych. Kamienie naturalne według niektórych wierzeń mają mieć również magiczną moc oraz zdolność przybliżania nas do upragnionych celów. W astrologii traktuje się je jako talizmany mające chronić nas przed negatywnymi mocami, a przybliżać do nas miłość, szczęście i bogactwo.

Kamienie naturalne – ceny

W ofercie sklepów jubilerskich znajdziemy bardzo korzystne ceny biżuterii z kamieniami naturalnymi. Za około 100 zł możemy mieć piękny pierścionek z szafirem, do którego możemy dokupić zawieszkę za około 50 zł i mieć piękny zestaw. Każdy znajdzie dla siebie wymarzony model w odpowiadającej cenie.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.