Kurs wychowawcy kolonijnego – jak zdobyć uprawnienia

Zastanawiasz się jak zdobyć uprawnienia wychowawcy kolonijnego? Tu Cię zaskoczymy! Wcale nie tak trudno, jak mogłoby się wydawać!

Wakacje czy ferie zimowe to czas, kiedy chcemy i możemy sobie dorobić. A czemu tego nie robić pilnując dzieci na kolonii czy obozie?

Tak naprawdę, by zostać wychowawcą kolonijnym, należy mieć ukończone osiemnaście lat, wykształcenie średnie, do tego zaświadczenie o niekaralności oraz badania lekarskie, które uprawniają do pracy na danym stanowisku.

Problem pojawia się dopiero w momencie, gdy mamy już uprawnienia na wychowawcę kolonijnego i sami chcielibyśmy zorganizować wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Wtedy potrzebujemy uprawnienia kierownika. Kierownikiem wypoczynku również może zostać osoba pełnoletnia, która ma ukończony kurs kierownika wypoczynku, także posiada zaświadczenie o niekaralności, aktualne badania lekarskie oraz minimum 3-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Jednak jeśli masz stopień podharcmistrza, wtedy nie musisz kończyć kursu na kierownika wypoczynku, ale reszta pozostaje bez zmian. Co więcej, kurs na kierownika wypoczynku można zrobić internetowo, bądź sprawdzać na bieżąco czy w Komendzie Chorągwi lub Kuratorium Oświaty nie są takie kursy organizowane. Całoroczne kursy można zrobić w https://wes.edu.pl/.

Kurs wychowawcy kolonijnego to koszt około 300 zł.

Popularne tagi: Kurs trenera personalnego , kurs instruktora pływania , kurs instruktora fitness , kurs instruktora tańca

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.