Masaż BOA, czyli zdrowie, uroda i chwila relaksu

Zdrowy i atrakcyjny wygląd to dziś priorytet dla wielu osób, ale osiągnięcie zamierzonych efektów, często bywa bardzo trudne. Na szczęście istnieją metody, które pomagają w modelowaniu ciała, a jedną z nich jest masaż uciskowy BOA.

Jak to działa?

Masaż BOA to zabieg, który wykonuje się za pomocą odpowiedniego sprzętu – specjalnie zaprojektowanych rękawów, które nakłada się na nogi lub ręce pacjenta. Po właściwym ustawieniu, wspomniane rękawy wypełniają się powietrzem pod ciśnieniem, co skutkuje naciskiem na pewne partie naszego ciała. Jako że materiał wypełnia się stopniowo, zaczynając od partii ciała położonych najdalej od mięśnia sercowego, można odnieść wrażenie, że rozmasowuje nas profesjonalny masażysta.

Urządzenie umożliwia wykonanie masażu:

    • rewersyjnego
    • pulsacyjnego
    • limfatycznego
    • pneumatycznego
    • klasycznego

Fakt, że masaż BOA można ustawić zgodnie z preferencjami i potrzebami konkretnego pacjenta, gwarantuje, że efekty będą naprawdę zadowalające.

W czym pomoże nam masaż BOA?

Ten rodzaj masażu dedykowany jest przede wszystkim osobom, które chcą wymodelować sylwetkę, zlikwidować obrzęki, lub pozbyć się cellulitu. Najważniejsze korzyści wynikające ze stosowania tego zabiegu, to skuteczna eliminacja niedoskonałości ciała przy jednoczesnym osiągnięciu stanu pełnej relaksacji.

Trzeba też wspomnieć o przeciwwskazaniach do zabiegu, których jest kilka. Nie jest on bowiem polecany osobom, które chorują na nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, zapalenia stawów czy choroby skóry. Do przeciwwskazań należą także choroby nowotworowe, epilepsja czy różnego rodzaju infekcje.

Masaż uciskowy to rozwiązanie, które może pomóc w przypadku wielu bardziej lub mniej poważnych schorzeń, co ciekawe efekty można odczuć już po pierwszej sesji. Warto zatem choć raz wybrać się na taki zabieg, by na własnej skórze przekonać się, czy jest to metoda, która nam pomoże. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat masażu BOA, sprawdź jak robią to profesjonaliści z Gabinetu FizjoDuet Kowalscy – rehabilitacja Toruń.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.