Mezoterapia to jeden z najskuteczniejszych niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych, który polega na wprowadzaniu w skórę substancji odżywczych lub leczniczych. Służy przede wszystkim zatrzymaniu widocznych procesów starzenia i może być stosowany na różne partie ciała. Istnieje wiele rodzajów mezoterapii, w zależności od substancji stosowanych do zabiegu oraz przyjętej metody. Można wyróżnić mezoterapię igłową oraz bezigłową.
Zabieg mezoterapii wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Po zabiegu skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Redukowane są niewielkie zmarszczki oraz zasinienia pod oczami. Najczęściej zabieg stosowany jest na twarz, powieki, dłonie, szyję i dekolt, ale z powodzeniem można go stosować także na inne części ciała, np. ramiona.
Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?
Zabieg mezoterapii igłowej jest inwazyjny, co oznacza, że wykonuje się go z użyciem igły. Polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych płytko pod skórę. Należą do nich m.in. kwas hialuronowy, mikroelementy, witaminy (szczególnie wit. C), kwasy nukleinowe. Nakłucia są szybkie i precyzyjne, a miejsca ostrzykiwane znieczula się maścią przeciwbólową. Dzięki temu dyskomfort jest minimalizowany. Do zabiegu mezoterapii nie trzeba się specjalnie przygotowywać, ale warto pamiętać, że około miesiąc przed zabiegiem nie wolno przyjmować żadnych substancji rozrzedzających krew. W razie wątpliwości, najlepiej zadzwonić do gabinetu medycyny estetycznej i dopytać o szczegóły zabiegu.
Czym jest mezoterapia bezigłowa?
Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjna odmiana zabiegu mezoterapii. Bardzo często łączona jest z mikrodermabrazją (korundową lub diamentową). Polega na wprowadzeniu substancji leczniczych lub regenerujących za pomocą elektroporacji. Metoda ta pozwala na przeniknięcie cząsteczek do wnętrza komórki poprzez kanały w błonach komórkowych. Dzieje się to za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Do wykonywania zabiegu najczęściej wykorzystywane są takie substancje, jak kwas hialuronowy, retinol i witamina C, które działają odmładzająco i liftingująco na skórę.
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii
Do najczęstszych przeciwwskazań do zabiegu mezoterapii należą ciąża, cukrzyca oraz alergia na którykolwiek ze składników wprowadzanych pod skórę. Zabieg nie może być także przeprowadzany, jeśli na stałe przyjmowane są leki przeciwnowotworowe lub przeciwzakrzepowe.
- Jak zatrzymać wypadanie włosów po ciąży? Skuteczne suplementy dla mam karmiących - 26 września 2024
- Pielęgnacja Skóry Po Zabiegach Kosmetycznych - 10 października 2023
- Nauka angielskiego dla dzieci we Wrocławiu – klucz do rozwoju i sukcesu - 15 września 2023