Olejki vs. odżywki do rzęs – co jest lepsze?

Wybór produktów do pielęgnacji rzęs potrafi być trudny. Co działa lepiej – naturalny olejek czy profesjonalna odżywka do rzęs?

Rzęsy potrzebują wsparcia, ponieważ wraz z wiekiem tracą swój potencjał wzrostu i są coraz słabsze, bardziej podatne na uszkodzenia, a nawet mogą wypadać w dużo większej ilości niż jest to normalne. Żeby zapobiec ich łamaniu i kruszeniu się, konieczne jest stosowanie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Ważne jest dostarczenie witamin i minerałów – zwłaszcza witamin A i E, cynku, krzemu, żelaza, biotyny, innych witamin z grupy B i składników odżywczych.

Tak naprawdę są dwie grupy ludzi – jedni sięgają po całkowicie naturalne wsparcie, czyli olejki; drudzy wolą nowoczesne i profesjonalne kosmetyki, takie jak odżywki do rzęs. Każdy z tych produktów ma swoje zalety, ale również wady. Chcesz je poznać?

Olejki do rzęs

Naturalny olejek to produkt, po który bardzo chętnie sięgamy zarówno podczas pielęgnacji włosów, twarzy, jak i rzęs. Dlaczego? Możemy wybierać między dziesiątkami różnych olejów o odmiennych właściwościach, są one całkowicie naturalne, nie zawierają konserwantów i świetnie dopasowują się do naszej skóry, włosów. Do tego olejki takie jak rycynowy mogą przyspieszać wzrost rzęs (oczywiście również ochraniając, odżywiając i dodając blasku).

Niestety rozwiązanie to ma kilka wad. Przede wszystkim olejki bardzo trudno nakłada się na rzęsy. Zazwyczaj są gęste, dlatego ich aplikacja wymaga przygotowania sobie np. oczyszczonej szczoteczki po zużytej maskarze.

Odżywki do rzęs

Profesjonalna odżywka do rzęs to coś zdecydowanie lepszego. Choćby dlatego, że sprawia znacznie mniej problemów w aplikacji, dzięki cienkiemu i precyzyjnemu pędzelkowi. To najlepszy wybór, jeśli zależy nam na kompleksowym i szybkim działaniu. Dobrej jakości odżywka zapewni nie tylko wzmocnienie, regenerację i nawilżenie rzęs, ale również ochroni je przed czynnikami szkodliwymi, zapobiegnie ich wypadaniu i kruszeniu, a także przyspieszy wzrost. Korzyści jest wiele, a wszystkie maksymalne, jakie są w naszym przypadku możliwe. Co zawiera taka odżywka do rzęs, że działa tak skutecznie? To równie naturalne rozwiązanie. Bardzo często zawiera kompleks niezbędnych witamin i składników mineralnych, a także olejki lub ekstrakty roślinne. Dopasowuje się do naturalnego cyklu życia rzęs i dzięki temu efekty widać już po kilku tygodniach.

Czy odżywki do rzęs mają jakieś wady? Może tylko tę, że trzeba pilnować ich regularnej aplikacji. Działają wyłącznie stosowane codziennie przed snem, po dokładnym demakijażu.

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.