Przeszczep włosów u kobiet. Kiedy warto go wykonać?

Wypadanie włosów kojarzy się głównie z mężczyznami i łysieniem androgenowym, choć równie dobrze może wystąpić u kobiet. Na łysienie cierpią nawet młode kobiety, które z powodu utraty włosów odczuwają silne kompleksy. Zabieg przeszczepu włosów pomaga im się z nimi uporać i skutecznie rozwiązać problem przerzedzenia fryzury. Jeśli Twoja fryzura straciła objętość, a włosy wypadają garściami i nie odrastają, możesz wykonać przeszczep włosów nowoczesną metodą FUE lub FUT.

1. Co daje przeszczep włosów?

2. Przeszczep włosów u kobiet – kiedy warto go wykonać?

3. Odzyskaj pewność siebie po przeszczepie włosów

Przerzedzenie włosów u kobiet pojawia się na skutek chorób, stresu, problemów z hormonami. Panie wstydzą się utraty pasm, gdyż tracą pewność siebie i poczucie, że są atrakcyjne. Dzięki transplantacji włosów mogą uzyskać trwały efekt zagęszczenia fryzury bez konieczności doczepiania pasm syntetycznych lub stosowania różnych kosmetyków. Co powinny wiedzieć kobiety o zabiegu transplantacji włosów?

Co daje przeszczep włosów?

U kobiet przeszczep włosów jest rzadszy niż u mężczyzn. Panów już w młodym wieku może dotknąć łysienie androgenowe, które powoduje nadmierne wypadanie włosów. Przeszczep włosów metodą FUE lub FUT sprawia, że gęstość włosów rośnie, a wyłysiałe partie skóry znów są porośnięte bujną czupryną. Pasma rosną silne i zdrowe, a ryzyko związane z zabiegiem jest minimalne. Przeszczepione włosy dobrze się przyjmują, gdyż wyrastają z cebulek należących do samego pacjenta. Dzięki temu ryzyko ponownego nadmiernego wypadania włosów spada. Lekarz ma możliwość ustawienia cebulek włosowych w skórze pod odpowiednim kątem, dlatego efekt zagęszczenia fryzury cechuje się naturalnością.

Przeszczep włosów u kobiet – kiedy warto go wykonać?

Zabieg przeszczepienia włosów u kobiet wykonuje się nieco rzadziej niż u mężczyzn, jednak warto nad nim pomyśleć, gdy fryzura przerzedza się z powodu różnych zaburzeń hormonalnych i stresu. Panie cierpią na łysienie plackowate, które nasila się np. z powodu zaburzeń nerwicowych. Łysienie tego typu powoduje silne przerzedzanie włosów na niewielkich partiach skóry na całej głowie. Włosy wypadają plackami, pozostawiając na głowie łyse pola.

Przeszczep włosów u kobiet może być również rozwiązaniem po różnych operacjach i urazach, których wynikiem jest utrata włosów. Lekarz ocenia, czy skóra jest gotowa do wykonania zabiegu i czy jego wykonanie przyniesie oczekiwane rezultaty. Dzięki przeszczepowi włosów odzyskują pewność siebie, gdyż nowe pasma zasłaniają blizny i defekty skóry głowy. Dodatkowo przeszczep własnych cebulek włosowych jest bezpieczny, gdyż ogranicza ryzyko związane z uszkodzeniem skóry w newralgicznych miejscach.

Odzyskaj pewność siebie po przeszczepie włosów

Przeszczep włosów u kobiet to skuteczny sposób zagęszczenia fryzury raz na zawsze. Po jego wykonaniu pasma odrastają gęste, silne i zdrowe. Mają intensywny, naturalny kolor, gdyż mają takie same pigmenty jak pozostałe pasma. Włosy wyrastają z wyselekcjonowanych, mocnych cebulek włosowych, pobieranych z potylicy. W przypadku metody FUE pobiera się wyłącznie mieszki włosowe. Z kolei w metodzie FUT pobranie uwzględnia wycięcie cienkiego paska skóry wraz z cebulkami włosowymi. W obu metodach efekty są zadowalające i naturalne. Dzięki temu włosy szybko odrastają, a panie odzyskują utraconą pewność siebie. Czują się lepiej we własnej skórze, gdyż pozbywają się kompleksów związanych z łysieniem. Znów cieszą się gęstymi włosami o wysokiej odporności na wypadanie.

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.