Eliksir z języcznika wg św. Hildegardy z Bingen

Św. Hildegarda doskonale wiedziała, jak ważne jest sięgnięcie po zioła w celu oczyszczenia  organizmu z nagromadzonych toksyn. Bez regularnej detoksykacji nie można cieszyć się dobrym zdrowiem ani samopoczuciem. Akumulacja szkodliwych substancji w naszym wnętrzu jest prostą drogą do wystąpienia szeregu nieprzyjemnych dolegliwości i rozwoju chorób. Wart powrócić do natury i skorzystać z jej darów. Jednym z nich jest języcznik, przez wielu zapomniana roślina, w której drzemie ogromny potencjał. Jeśli brykamy się z ciągłym uczuciem osłabienia i senności, może to wskazywać na zatrucie organizmu, który czas najwyższy oczyścić. Z pomocą przechodzi właśnie języcznik.

 

Czysty organizm = zdrowe ciało i jasny umysł

Prawdą jest to, że nie istnieją żadne magiczne pigułki ani inne remedium na wszystkie choroby świata, ale są pewne zioła o wszechstronnym działaniu na ludzki organizm, za pomocą których można przywrócić homeostazę. Warto zainteresować się roślinami o działaniu oczyszczającym z toksyn takich jak języcznik. Zioła mają to do siebie, że działają wielotorowo – zarówno na sferę fizyczną, jak i psychiczną. Wiedziała o tym doskonale św. Hildegarda, która w swoim programie zdrowia nie zapomniała o ich wykorzystaniu. Zalecała przeprowadzać coroczne sprzątanie w swoim wnętrzu, skupiając się na oczyszczaniu wątroby, która pełni niezwykle ważną funkcję w całym organizmie – odpowiada za neutralizowanie toksyn. Niestety na skutek nieprawidłowego trybu życia nie jest w stanie sprawnie radzić sobie z tak ogromną ilością toksyn, przez co jej wydajność maleje. Kluczowe będzie wzmocnienie tego narządu, do czego można wykorzystać nalewkę z języcznika. Uznawana jest ona za eliksir dogłębnie oczyszczający nie tylko wątrobę, ale też płuca. Usprawnia procesy detoksykacyjne, poprawia metabolizm.

Na nalewkę składa się ziele języcznika, pieprz długi, kora cynamonu, wino i miód pszczeli. Powstały z tych składników eliksir nie tylko oczyszcza organizm i wspiera pracę wątroby, ale też pomaga przy zaburzeniach hormonalnych. Jeśli borykamy się z chronicznym zapaleniem oskrzeli, kaszlem wątrobowym, astmą, jak najbardziej warto zastosować kurację nalewką z języcznika. Pomoże nawet przy schorzeniach jajników i okolic podbrzusza. Wesprze pracę tarczycy i trzustki. Eliksir zalecany jest kobietom, które cierpią z powodu endometriozy, upławów.

 

Jak zrobić i stosować nalewkę z języcznika?

Przygotowanie eliksiru z języcznika jest banalnie proste. Wystarczy zaopatrzyć się w konkretne składniki, połączyć je ze sobą, po czym odstawić na jakiś czas, aż nabiorą mocy leczniczej. Potrzebne będą dwa litry wina gronowego. Może być czerwone lub białe, zgodnie z osobistymi preferencjami. Gorącym winem zalewa się dwie łyżki miodu, dwie paczki suszonego języcznika, długiego pieprzu i kory cynamonowca, zagotowuje wszystko, po czym odstawia i przecedza do sterylnych butelek.

Nalewkę z języcznika należy spożywać trzy razy dziennie w ilości 20 ml. Przez pierwszy tydzień przejmujemy eliksir po posiłku, a potem można także przed jedzeniem. Zaleca się przeprowadzić kurację czterema butelkami nalewki do uzyskania najlepszych efektów.

 

Centrum św. Hildegardy w Józefowie
Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.