Poduszki ortopedyczne w ostatnim czasie cieszą się ogromnym zaufaniem. Używane są nie tylko jako forma profilaktyki, ale i dodatkowy element rehabilitacji. Odciążają nasze plecy, redukują napięcie mięśni. Pozwalają również na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na pozycje w której się znajdujesz. Co najważniejsze zmniejszają ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy. Zapewniają również prawidłową jakość snu, gdzie jego niedobór niesie ze sobą wiele poważnych dla zdrowia skutków. Poduszki ortopedyczne same w sobie są bardzo wygodne i łatwe w utrzymaniu. Warto więc powiedzieć sobie o nich nieco więcej.
Pianki i rodzaje
Zakup poduszki ortopedycznej warto wcześniej omówić z lekarzem. O zdrowotnych właściwościach poduszki decyduje pianka z jakiej jest wykonana. Wśród wielu pianek wyróżniamy m.in. piankę poliuretanową, czy piankę termoplastyczną. Zanim zdecydujesz się na zakup poduszki zmierz swój wzrost, wagę, a także szerokość barków od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Kolejna ważna informacja to pozycja w której zasypiasz. Właśnie na tej podstawie dobierany jest rodzaj poduszek.
I tak mamy np. poduszkę w kształcie gwiazdy dla śpiących na brzuchu, czy poduszkę w kształcie wałka dla śpiących na boku. Mamy również poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku przeznaczoną dla śpiących na plecach.
Poduszki ortopedyczne – gdzie kupić?
Przede wszystkim w sklepach z asortymentem do rehabilitacji. Poduszki ortopedyczne można spotkać również w sklepach ze standardową pościelą. Ponadto wiele film w internecie specjalizuje się w produkcji poduszek ortopedycznych. Ich cena zależna jest od producenta i materiału z jakiego są wykonane. Polecamy sklep sissel.com.pl.
Skutki niedoboru snu
Niedobór snu źle wpływa nie tylko na zdrowie naszego kręgosłupa. Pierwsze, charakterystyczne objawy to bóle głowy, rozdrażnienie, czy kłopoty pamięcią i koncentracją. Krótko mówiąc zmniejsza się wydajność w ciągu dnia. Mogą pojawić się również zaburzeni mowy. Im dłużej nie śpimy tym mniej jesteśmy odporni na infekcje. Mała ilość snu sprzyja również problemom trawiennym.
Najgorsze jednak, że brak snu może być przyczyną wielu, poważniejszych chorób, w tym problemów z nadciśnieniem, sercem, czy układem krążenia. Niedobór snu w wielu przypadkach prowadzi do depresji. Co ciekawe jednak to właśnie bezsenność jest jednym z podstawowych objawów tej choroby. Niestety brak snu sprzyja również powstawaniu nowotworów. Do mniej charakterystycznych objawów zaliczyć można np. nadprodukcje moczu.
Artykuł sponsorowany
- Jak zatrzymać wypadanie włosów po ciąży? Skuteczne suplementy dla mam karmiących - 26 września 2024
- Pielęgnacja Skóry Po Zabiegach Kosmetycznych - 10 października 2023
- Nauka angielskiego dla dzieci we Wrocławiu – klucz do rozwoju i sukcesu - 15 września 2023