Młodość w gabinecie

Nie zawsze do poprawy naszego wyglądu wystarczy zmiana stylu życia na bardziej aktywny, wprowadzenie zdrowej diety i rezygnacja z nałogów. Właśnie dlatego medycyna estetyczna to coraz częściej element dbania o urodę i zatrzymanie czasu. W przeciwieństwie do swojej dalekiej krewnej – chirurgii plastycznej, nie posługuje się skalpelem, więc nie jest zbyt inwazyjna a jej efekty są w pełni odwracalne. W miejscu takim, jak gabinet Grażyny Bem możesz liczyć na dwa typy zabiegów. Pierwsze to te, które pomogą zredukować już istniejące efekty starzenia. Drugie to wszelkie działanie, mające na celu opóźniać moment pojawienia się zmarszczek. To właśnie zabiegi profilaktyczne, jak różnego rodzaju peelingi chemiczne, mezoterapia czy lasery powinny być zastosowane w pierwszej kolejności. Zabiegi przeciwstarzeniowe należy wprowadzać dopiero wtedy, gdy rzeczywiście pojawią się widoczne oznaki starzenia. Część gabinetów, łącznie ze wspomnianym, decyduje się również na medycynę korygującą różnego rodzaju defekty, jak przebarwienia czy blizny.

Alternatywa dla natury

Medycyna estetyczna od lat budzi wielkie emocje. Niektórzy kwestionują nawet zasadność nazywania jej medycyną, skoro jej działanie nie polega na ratowaniu życia pacjentów czy leczeniu chorób. Poprawianie komfortu życia przez niektórych nawet teraz jest uważane za fanaberię. W Polsce zabiegi odmładzające i opóźniające efekty starzenia na dobre pojawiły się w latach 90. ubiegłego stulecia. Specyfika zabiegów estetycznych to poprawa sylwetki i wyglądu skóry. Wśród szczególnie popularnych wyróżnia się te, które mają na celu likwidację i spłycanie zmarszczek, nadawanie objętości tkankom, modelowanie owalu twarzy, ust oraz sylwetki, rewitalizację i odnowę skóry. Coraz popularniejsze jest pracowanie nad ciałem nie tylko na siłowni. W gabinecie można więc liczyć na redukcję tkanki tłuszczowej, usuwanie cellulitu, zamykanie naczynek oraz depilację laserową, która jest najbardziej skuteczną metodą pozbycia się niechcianego owłosienia.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.