Jak zachować motywacje do treningów?

Treningi, zwłaszcza na siłowni przyciągają coraz więcej chętnych – najobfitszy jest oczywiście okres noworocznych postanowień, kiedy to siłownie pękają w szwach. Niestety, jest to efekt chwilowy ponieważ zdecydowana większość osób, bardzo szybko traci swoją motywacje, zaprzestaje treningów i odkłada opłacony już karnet na półkę. Zachowanie fascynacji treningami to niełatwe zadanie – jak więc możesz sobie w tym pomóc?

Gdzie szukać motywacji

Niestety, nie sposób wskazać jednego, pewnego i sprawdzonego sposobu, dzięki któremu każdy będzie miał ochotę na wizytę na siłowni kilka razy w tygodniu. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych upodobań , są jednak praktyki, które mogą Ci pomóc utrzymać swoją noworoczną – i nie tylko – motywacje do ćwiczeń.

  • Zdjęcia mogą być bardzo pomocne

Postępy i zmiany sylwetki na lepsze, to świetny motywator, często jednak obcując z własnym ciałem na co dzień, nie zauważamy zmian, które zachodzą. Dlatego właśnie fotografowanie siebie w trakcie treningów, może Cię zmotywować – jeżeli zobaczysz istotne różnice, z pewnością zapragniesz poprawić się jeszcze bardziej.

  • Muzyka jest ważna

Będąc na siłowni bez odpowiedniej bazy muzycznej skazujemy się na ciągłe rozglądanie się dookoła, wsłuchiwanie się w dźwięk sztang i hantli odbijających się o podłogę i skupienie wzroku na osobach, które nasze cele treningowe mają już dawno za sobą. To bardzo demotywujące, zwłaszcza dla nowych osób, które mogą czuć się niekomfortowo wśród tych, których sylwetka jest już zbliżona do ideału. Dlatego przed wyjściem na siłownie, zapewnij sobie ciekawą i energetyczną muzykę, która pozwoli Ci w pełni skupić się na ćwiczeniach.

Jesteś zmotywowany? Motywuj innych!

Jeżeli siłownia jest twoją pasją, warto zastanowić się, nad połączeniem jej z zawodową karierą. Na rynku widoczne jest coraz większe zapotrzebowanie na usługi trenerów personalnych, których zadaniem jest m.in. motywowanie swoich podopiecznych. Jeśli marzysz o takiej karierze, sprawdź – kurs trenera personalnego Katowice.

Zadzwoń:
+71 712 77 12

Odwiedź stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs trenera personalnego Katowice

Dojazd: