Jak zlikwidować rozszerzone naczynka?

Rumieńce mogą być oznaką radości, ekscytacji czy uroczego zawstydzenia. Gdy jednak zaczerwienienie na skórze utrzymuje się dłuższy czas, a na twarzy widocznych jest coraz więcej drobnych sieci czerwonych i „pajączków”, pojawić może się problem natury estetycznej.

Tak zwana skóra naczyniowa staje się w pewnym momencie problematyczna. Zaczerwienienie jest często kłopotliwe i budzi nieprzyjemne zainteresowanie u rozmówców. Jednocześnie nawet gdy czynniki wywołujące rumień ustają, on nie opuszcza nas nawet na chwilę. Istnieje oczywiście możliwość zakrywania rozszerzonych naczynek odpowiednim makijażem, jest to jednak metoda czasochłonna na dłuższą metę, a jednocześnie bardzo nietrwała.

Jak w przypadku wszelkich innych chorób i defektów, najważniejszą formą walki z problemem jest przeciwdziałanie jego powstawaniu. W przypadku cery naczyniowej, istotne jest dbanie o odpowiednią ilość witamin (w tym E, C oraz K), które wzmocnią naczynia krwionośne. Jednocześnie należy pamiętać o możliwie najskuteczniejszym unikaniu szkodliwych warunków środowiska, jak promieniowanie słoneczne, bardzo wysokie lub niskie temperatury. Pomocne mogą być także kosmetyki dla cery naczyniowej, które zawierają wyżej wspomniane witaminy, a także inne substancje łagodzące grę naczyniową oraz zapobiegające dalszemu pękaniu naczynek.

Istnieje jednak metoda usuwania już powstałych „pajączków”. Jest nią laserowe zamykanie naczynek Gdańsk . Jego działanie opiera się na mechanizmie fototermolizy, czyli przekształceniu wiązki lasera w ciepło, po jego wychwyceniu przez określony barwnik, w tym przypadku hemoglobinę (zawartą w krwinkach czerwonych). W efekcie tego procesu widoczne na powierzchni skóry naczynka rozpadają się, co daje natychmiastowy efekt na skórze. Ponieważ jednak temu zjawisku towarzyszy zaczerwienienie, zabieg laserowego zamykania naczynek należy powtórzyć w celu uzyskania lepszych efektów. Ze względu na to, że naczynka zamykane są błyskawicznie, skuteczność zabiegu jest bardzo zadowalająca. Tego typu terapia może być również zastosowana w przypadku bardzo różnych zmian, w tym także trądziku różowatego, zmian naczyniowych siateczkowatych czy teleangiektazji. Przy zabiegu laserowego zamykania naczynek używa się najczęściej tzw. lasera IPL lub VPL, przy czym ten drugi ma znacznie bardziej dokładne spektrum działania.

Oddając się w ręce specjalisty, można mieć pewność, że zabieg będzie miał bardzo pozytywne efekty, a jednocześnie skóra niedotknięta problemem rozszerzonych naczyń krwionośnych nie zostanie naruszona. Jeśli dodatkowo pacjent zastosuje odpowiednią pielęgnację po udanym zabiegu, efekt będzie utrzymywał się bardzo długo, a skórze zostanie przywrócony jej pożądany, zdrowy wygląd.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.