Znamiona – co to takiego?

Każdy człowiek posiada jakieś znamię. Znamiona przybierają różną formę, barwę i wielkość – są mniej lub bardziej widoczne, powstały w różnorodnych miejscach i co innego oznaczają. Jednakże po co one są i skąd się biorą? Pewnie nie raz się nad tym zastanawiałaś.

Rodzaje znamion

Znamię jest zmianą będąca skutkiem niedoboru lub nadmiaru jednego ze składników tkankowych. Przyczyn powstawania znamion jest kilka, jednak przeważnie są one wrodzone, mogą być również dziedziczne. Co więcej, możliwe, że nie od zawsze masz znamię, które nosisz obecnie – tylko część z nich występuje już u noworodków, inne pojawiają się w późniejszym okresie życia. Najpopularniejsze są brązowe zmiany barwnikowe, potocznie zwane pieprzykami. Zazwyczaj są to zmiany niegroźne i nie powinnyśmy się nimi przejmować. Występują też wrodzone znamiona barwnikowe czyli myszki, które są zwykle dużo większe, o nieregularnym kształcie i obrastają włoskami. Jeśli posiadasz tego typu zmianę na skórze, warto udać się do lekarza na konsultacje, a najlepiej usunąć takie znamię, jeśli tylko to możliwe, gdyż myszki mają tendencję do złośliwienia (trzeba pamiętać, że znamiona to swego rodzaju guzy). Szczególnej uwagi wymagają jednak znamiona dysplastyczne, które przybierają różne rozmiary i kolory (od brązowego po czarny lub różowy). Możemy spotkać się także z zespołem znamion dysplastycznych, czyli licznym występowaniem ich na całym ciele. Bardzo często są to odmiany złośliwe i trzeba kontrolować je u lekarza nawet co trzy – cztery miesiące. Jeśli u kogoś z rodziny występował ten rodzaj znamion istnieje zwiększone prawdopodobieństwo, że i my nabędziemy tę przypadłość.

Wiele z nas pragnie pozbyć się większych znamion ze względów estetycznych lub dla wygody. Znamiona są wrażliwe na dotyk – częste podrażnianie ich wiąże się z bólem i może prowadzić do zezłośliwienia. Jeśli i Ty odczuwasz dyskomfort spowodowany zmianami skórnymi, zdecyduj się na usuwanie znamion Warszawa, by podwyższyć jakość codziennego życia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.