5 sposobów, by czuć się lepiej

Czasem w wyniku niezależnych czynników dzieje się tak, że zaczynamy czuć się nieco gorzej… Postanowiliśmy podjąć wyzwanie i przedstawić Wam kilka sposobów na to, by czuć się lepiej.

Sposób #1: Ruch i dieta

Istnieje zależność pomiędzy tym, jak podchodzimy do aktywnego trybu życia, a tym czy czujemy się dobrze. I teraz pewnie myślisz – że ćwiczenie nie wchodzi w grę, bo nie masz na to czasu…

Na szczęście nie potrzebujesz godzinnych ani też dłuższych treningów, aby zobaczyć poprawę. Zacznij od 10 minut dziennie. Podobnie jest z odżywianiem. Nie musisz od razu podchodzić do tego zbyt restrykcyjnie – zdrowa dieta odchudzająca nie musi opierać się na zakazach. Przecież chodzi nam o poprawę samopoczucia.

Wpływ ćwiczeń na nasze poczucie szczęścia jest o tyle genialny, że zaczynasz czuć się lepiej nie dopiero wtedy, gdy osiągniesz ponadprzeciętne efekty, ale już wtedy, kiedy zaczniesz nad sobą regularnie pracować.

Sposób #2: Spędzaj czas z najbliższymi

Niezależnie od tego czy jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem – spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi korzystnie wpływa na Twoje samopoczucie.

Budowanie i pielęgnowanie relacji z najbliższymi to nie tylko krótkoterminowa inwestycja. Osoby będące na łożu śmierci bardzo często żałują właśnie między innymi tego, że nie spędzali z najbliższymi wystarczająco dużo czasu.

Sposób #3: Pomagaj

Mówi się o tym, że magiczną liczbą godzin, jaką powinniśmy przeznaczać na pomaganie innym osobom, jest 100. Sto godzin w ciągu roku, co daje około 2 godziny tygodniowo.

Bezinteresowne pomaganie innym osobom wpływa na nasze poczucie satysfakcji i szczęścia.

Sposób #4: Śpij efektywniej

Odpowiednie wysypianie się wpływa nie tylko na ilość naszej energii i ładowanie akumulatorów po każdym dniu, które pozwala nam na ciągłe utrzymywanie i/lub poprawianie produktywności. Sen wpływa również na to, w jaki sposób radzimy sobie z emocjami i mówiąc najogólniej – na nasze poczucie szczęścia.

Sposób #5: Uśmiech!

Samo uśmiechanie się sprawia, że możemy poczuć się lepiej. Oczywiście jest to znacznie bardziej efektywne wtedy, kiedy za uśmiechem podążają “pozytywne myśli”.

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.