Jak dbać o wrażliwą i suchą skórę?

Sucha skóra jest spierzchnięta i szorstka w dotyku. Brak elastyczności potęguje, np. nadmierne opalanie, odchudzanie czy palenie papierosów. Delikatna i przesuszona skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Aby zapewnić jej odpowiednie nawilżenie, można stosować balsamy i kremy, np. z mocznikiem, kwasem hialuronowym oraz witaminą A i E.

 

Jak dbać o suchą skórę twarzy?

Kosmetyki do pielęgnacji suchej cery, oprócz dostarczania wilgoci w głąb skóry, powinny także zatrzymywać ją w środku. Takie właściwości posiadają kremy z filtrem UV, które zapobiegają odparowywaniu wody na zewnątrz oraz produkty mające w swoim składzie: mocznik, kwas hialuronowy lub mlekowy czy aminokwasy. Łagodne środki myjące, np. firmy Dove, zawierają w sobie krem nawilżający, co w efekcie pozostawia skórę gładką i miękką w dotyku. Na noc można stosować na twarz preparaty tłuste i półtłuste zawierające w sobie ceramidy. Związki uszczelniają naskórek, zabezpieczając tym samym skórę przed utratą wody. Z kolei sole mineralne, filtry przeciwsłoneczne oraz witamina A i E uzupełniają poziom nawilżenia w naskórku.

 

Mycie twarzy i maseczki odżywcze

Suchej skóry nie powinno się myć zwykłym mydłem oraz zbyt często korzystać z gruboziarnistych peelingów. Do usuwania martwego naskórka lepiej użyć delikatnego peelingu enzymatycznego i stosować go przynajmniej raz w tygodniu. Nawilżających lub odżywczych maseczek na twarz można używać raz lub dwa razy na tydzień, pamiętając aby nakładać je również na szyję oraz dekolt i omijać okolice oczu. Do mycia twarzy najlepiej stosować mleczko do demakijażu, a potem przetrzeć skórę lekkim tonikiem, np. różanym lub aloesowym.

 

Sucha cera – domowe sposoby na naturalne kosmetyki

Nawilżający krem do twarzy można zrobić samodzielnie, a składniki kupić w aptece. Do wykonania domowego kosmetyku potrzeba oleju z jojoby (o właściwościach odżywczych i nawilżających), bezwonnej lanoliny (wygładzającej skórę), masła kakaowego (które regeneruje naskórek) oraz wosku pszczelego, który zapobiega wysuszaniu cery. Masło, lanolinę i wosk należy rozpuścić w wodnej kąpieli i następnie dodać do niej jojobowy olejek. Ciepły płyn przelewa się do małych pojemników i zostawia do ostygnięcia.

Domowym sposobem można także przygotować różany olejek do przemywania twarzy, o właściwościach nawilżających. Garść płatków czerwonej róży należy przełożyć do słoika i zalać olejem roślinnym. Po około tygodniu płyn nabierze jasnoróżowej barwy i intensywnego zapachu. Można go używać na twarz, a także jako olejek do masażu ciała.

Artykuł sponsorowany

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.