Płaski brzuch w miesiąc – to nie mit!

Zgrabna i smukła sylwetka z delikatnie zarysowanymi mięśniami to marzenie każdej z nas. Wszechobecna moda na bycie FIT zwiększyła świadomość i wprowadziła aktywność fizyczną w niemalże każdy aspekt życia.

Częścią ciała, która wymaga największej uwagi, nastręczając zarazem największych problemów, jest brzuch – płaski, wysportowany jest nie lada wyzwaniem.

Podejmij próbę sił – połącz aktywność fizyczną (możesz zacząć w domu, na siłowni lub skorzystać z ćwiczeń na świeżym powietrzu) z naszymi wskazówkami – osiągnij sukces w drodze do wymarzonej figury!

Krok po kroku…

  1. MOTYWACJA

 

Motywacja jest najważniejsza. Nic samo nie przyjdzie, więc przygotuj się mentalnie – wyobraź sobie swoją sylwetkę po zakończeniu pracy nad brzuchem.  Nowe ciało poprawi Twoje samopoczucie, a zbyt ciasne do tej pory ubrania, zaczną leżeć idealnie.

Staraj się zmotywować do ćwiczeń, planując każdy dzień miesiąca – dokładnie ułóż dietę oraz poszczególne ćwiczenia. Pamiętaj o pomiarach – zmierz obwody w okolicy pępka oraz talii (zapisz je na kartce lub w kalendarzu). W trakcie treningów, pomiar będzie efektywnym wyznacznikiem postępów (znacznie lepszych niż sama waga).

Kolejnych pomiarów dokonuj systematycznie, co 7 dni.

 

  1. DIETA

 

Dieta ,nawet ta najbardziej restrykcyjna, na niewiele się zda bez efektywnych ćwiczeń. Decydując się na nią, wybierz tę najlepiej dostosowaną  – pod kątem ilości kalorii, rodzaju posiłków, prowadzonego trybu życia oraz ilości treningów. Poniżej prezentujemy kilka punktów, które pomogą w tym aspekcie:

  • oblicz swoje zapotrzebowanie na kalorie, w Internecie znajdziesz wiele kalkulatorów BMR -> wynik pomoże odpowiednio ograniczyć kaloryczność posiłków
  • zrezygnuj z cukru oraz produktów, które go zwierają (uwaga – często w składzie produktu, cukier kryje się pod innymi nazwami, np. glukoza, fruktoza czy sacharoza)
  • ogranicz wielkość posiłków i staraj się spożywać je regularnie – postaraj się wdrożyć 4-5 posiłków dziennie o względnie stałych porach; wzbogać dietę o warzywa i świeże owoce, chude mięso, jogurty naturalne; wieczorem zrezygnuj całkowicie z produktów mącznych
  • pij dużo wody mineralnej – zalecana dawka to min. 2 litry

Następstwem źle dobranej diety i głodówek może być efekt jo – jo, podejdź więc do tematu ostrożnie i pamiętaj o zdrowym rozsądku!

  1. TRENING – SEDNO

Zaczynamy program 30 dni.

Pierwszy dzień zacznij od treningu 20-minutowego, rozpoczynając od 5 minutowej rozgrzewki. W każdym kolejnym dniu wydłużaj trening o minutę, tak by w ostatnim dniu osiągnąć pułap czasu 50 minut.

Przygotuj matę oraz czasomierz – pamiętaj, że ćwiczenia na brzuch powinny być różnorodne i powinny angażować, jak najwięcej partii mięśniowych (od mięśni prostych, skośnych po poprzeczne). Wśród bogatej gamy dedykowanych treningów, polecamy spróbować ćwiczeń aerobowych, 6 WEIDERA, pilatesu, russian twist oraz gimnastyki z hula hop -> doskonale wysmukla talię! Między serie warto wpleść przysiady, pompki, czy skoki na skakance – pomogą urozmaicić trening i pobudzą pozostałe partie mięśni.

Pamiętaj o mierzeniu obwodów – pierwsze efekty będą dalszą motywacją!

 

Prawdziwy sukces osiągniesz, gdy Twoje ciało na tyle przyzwyczai się do treningu, że poza efektami będziesz czuł potrzebę ciągłego trenowania.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.