Trzy minuty dziennie dla zdrowych paznokci

Paznokcie u stóp z eleganckim pedicure cieszą oko i są prawdziwą ozdobą wystylizowanej urody. Jednak nie zawsze potrafimy zadbać o ich prawidłowy wzrost i dobrą kondycję. Tm bardziej dotyczy to osób, które pielęgnację stóp ograniczają do niezbędnego minimum.

Staranne oglądaj paznokcie u stóp

Jeśli ktoś nie ma zwyczaju eksponowania paznokci, może lekceważyć objawy różnych stanów i schorzeń do momentu, w którym pojawią się dolegliwości i dyskomfort. Warto więc nieco częściej badać stan paznokci i odbierać sygnały ostrzegawcze przy zmianach struktury, koloru czy wyglądu okolic ich okolic. Gdy pojawia się dokuczliwy ból i związane z nim dysfunkcje, zwykle potrzebna jest już interwencja dermatologa lub nawet chirurga. Lepiej więc zadbać o profilaktykę stóp i nie dopuszczać do podbramkowych sytuacji.

Nieproszeni goście w okolicy

Należy zacząć od tego, że przyrządy do pielęgnacji stóp i paznokci powinny być tak samo osobiste, jak szczoteczka do zębów. Wiele chorób tej okolicy ciała ma charakter zakaźny. Żółknące i zrogowaciałe obrzeża płytki paznokciowej to najczęściej objaw grzybicy, zaczerwieniony i napięty wał paznokciowy może oznaczać drożdżycę, obrzęk i ropa z kolei pojawiają się przy zanokcicy.

Zadbaj o to zawczasu

O ile do tej ostatniej potrzebny jest uraz, zakłucie lub naderwanie płytki, które należy porządnie zdezynfekować, o tyle grzybicy możemy przeciwdziałać, zanim się pojawi. Przede wszystkim trzeba zachować ostrożność podczas korzystania z publicznych pomieszczeń higienicznych na basenie czy siłowni. Należy też poświęcić więcej czasu na pielęgnację stóp. Dobrym pomysłem będzie nacieranie ich olejkiem herbacianym o znanych właściwościach przeciwgrzybiczych. Można też zastosować dowolny preparat, najlepiej uniwersalny na stopy i do obuwia, jak Undofen Spray, Medisept czy aerozole Scholl.

Prawidłowa pielęgnacja to podstawa

Jeszcze innym problemem jest wrastanie, które ma związek z nieprawidłowym obcinaniem paznokci u stóp. Nie powinno się tego robić półkoliście, gdyż wyznacza to kierunek rozrostu płytki na boki i w dalszym przebiegu powoduje narastanie naskórka na paznokieć. Poprawny kierunek cięcia przebiega prosto, gwarantując wysuwanie się prawidłowo rosnącego paznokcia do przodu. Z kolei łamliwość paznokci ich rozwarstwianie może być objawem postępującej awitaminozy.

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.