Haluksy – powstawanie i leczenie

Haluksy to bolesne utrapienie wielu osób. W szczególności dotyczy kobiet, nie tylko tych, które w młodości lubiły chodzić na wysokich obcasach. Jak pokazują statystyki, jedna na czterdzieści kobiet po 50. roku życia uskarża się na ten uciążliwy problem. Czy rozwiązaniem tej sytuacji jest wyłącznie leczenie operacyjne? Otóż, nie. Jak się bowiem okazuje, skuteczną ulgę przyniosą korektory na haluksy, które odpowiednio szybko zastosowane, zapobiegną ich rozwojowi.

Haluks – co to właściwie jest?

Mianem haluksów, inaczej określanych mianem palucha koślawego, nazywamy zjawisko deformacji stawu w stopie, które objawia się przekrzywieniem palucha w stronę drugiego palca. Nieleczona dolegliwość nie tylko pogłębia problem, ale również prowadzi do dyskomfortu estetycznego, gdyż zdeformowany paluch nie tylko brzydko wygląda, ale również sprawia ból. Ich powstawanie ma zazwyczaj podłoże genetyczne, choć częste noszenie butów na wysokim obcasie bądź wąskich czubkach predysponuje do występowania schorzenia. Obuwie na podwyższeniu przyczynia się do przeciążenia przedniej części stopy, co w rezultacie prowadzi do zapadnięcia łuku poprzecznego stopy i spowodowania zjawiska płaskostopia poprzecznego. Wąskie noski w butach wpływają negatywnie na ułożenie palców, które przyjmują postać szpica, co niewątpliwie prowadzi do powstawania haluksów. Jeśli zatem często chodzimy na wysokich obcasach, przyczyniamy się do wykrzywiania palucha w stronę mniejszych palców. W miejscu wypchniętej kości pojawia się ucisk, predysponujący do zapalenia kaletki maziowej, objawiającego się dolegliwościami bólowymi i utrudnionym chodzeniem.

Co przyczynia się do powstawania haluksów?

Jak się bowiem okazuje, na powstawanie haluksów wpływ mają nie tylko uwarunkowania genetyczne i noszenie niewygodnego obuwia. Do ich tworzenia sprzyja również siedząco-stojący tryb życia, nadwaga lub otyłość, a także zła kondycja fizyczna. Wszystko to sprawia, że swobodne poruszanie się staje się uciążliwe.

Korektory na haluksy

Jeszcze do niedawna rozwiązaniem tego bolesnego problemu była wyłącznie interwencja lekarska. Dziś w lekkich i średnich zwyrodnieniach z pomocą przychodzą specjalne aparaty korekcyjne, zaprojektowane we współpracy z wybitnymi ortopedami, których skuteczność została potwierdzona badaniami. Jako, że korektor stabilizuje stopę, przyczynia się do wzmocnienia mięśni i stawu skokowego. Wszystko to sprawia, że likwidowanie haluksów odbywa się w sposób naturalny, a uzyskane efekty mają charakter trwały. W zależności od stopnia zaawansowania, wystarczy około 7-21 dni, aby pozbyć się nieestetycznie wyglądającej deformacji. Nic zatem dziwnego, że korektory na haluksy to całkowity przełom w domowym i bezpiecznym ich zwalczaniu. Dostępne bez recepty w sklepach ze sprzętem ortopedycznym i rehabilitacyjnym na terenie całego kraju.

Jeśli zatem zaobserwowaliśmy procesy zwyrodnieniowe palców stóp, nasze działanie powinno być jak najszybsze. Im wcześniej zostaną wdrożone specjalne techniki ich likwidowania, tym prędzej będziemy w stanie zahamować ich rozwój.

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.